Udostępnij

WITAM PAŃSTWA

Przedstawię dziś krótkie informacje

JAK ROZWIJA SIĘ 7 LATEK.

Typowy 6 latek jest zuchwały, żądny przygód,bezzasadnie pewny siebie.

W wieku 7 lat sprawy maja się zupełnie inaczej. W tym wieku występują również momenty żywiołowości, pewności siebie i wielkiego zadowolenia to generalnie dziecko jest wtedy bardziej skryte. Siedmiolatek jest spokojniejszy i w pewnym sensie łatwiejszy we współżyciu, ale prędzej należy oczekiwać po nim narzekania niż radości.

Siedmiolatki słusznie zostały opisane jako markotnie, osowiałe i chimeryczne.

Siedmiolatek nie tylko stroni od walki lecz także od innych ludzi. Woli być sam. Lubi patrzeć, słuchać i pozostawać na uboczu. Ma się wrażenie, że buduje poczucie własnej tożsamości jedynie patrząc, obserwując i dumając.

Ręce siedmiolatka są jednak bardzo ruchliwe. Ciągle czegoś dotykają, budują wszystko, z czym wejdą w kontakt. Uwielbiają rysować a kreska w rysunku jest ostra i wyrazista.

Jego intelekt znajduje się w okresie dynamicznego rozwoju

Dziecko w tym okresie nie jest tak czupurne jak sześciolatek , ale często ociąga się z reakcją, nie słyszy poleceń albo zapomina co mu się powiedziało. Może być początkowo posłuszne, ale po drodze zboczy z kursu. Lepiej więc uprzedzić je z góry, przypomnieć mu i sprawdzić czy wszystko przebiega jak należy.

Siedmiolatek często zbyt wiele od siebie wymaga. Rozumie zadania ale nie zawsze potrafi do końca sobie z nimi poradzić. Potrzebuje pomocy w wyznaczeniu punktu kiedy należy się zatrzymać.

Ma swoje dobre i złe dni, dni umysłowego pobudzenia i takie, w których wszystko zapomina.

Na krótki czas życie dla siedmiolatka przybiera ciemne barwy . Uważają, że nikt ich nie lubi, że wszyscy są przeciwko niemu.

Chociaż dzieci w tym wieku są mniej szczęśliwe i zadowolone z życia niż chcieliby ich rodzice, to jednak w miarę upływu czasu liczba dobrych dni ustawicznie się zwiększa.

Rodzice siedmiolatka muszą przejść ostrożny kurs: z jednej strony powinni z życzliwością wysłuchać skarg, z drugiej- nie powinni ich brać zbyt poważnie.

Już za chwileczkę zmęczenie i czarne chmury nad myślami naszego dziecka przejdą, gdy nastąpi wiek ośmiu lat i będą zadowolone ze wszystkiego.

ŻYCZĘ MIŁEJ LEKTURY

POZDRAWIAM

NEUROLOGOPEDA GABRIELA PRZERADA

Więcej informacji

kids in spiderman and Captain America costumes
Uncategorized

Ćwiczenia języka z wiedzy logopedycznej

Ćwiczenia języka z wiedzy logopedycznej to ważna metoda poprawiania artykulacji i poprawiania mowy u osób z różnymi zaburzeniami mowy. Logopedia to dziedzina nauki, która zajmuje

DLA RODZICA

ROZWÓJ SŁUCHOWY 5-6 LATKA

ROZWÓJ SŁUCHOWY 5-6-7 LAT PROPOZYCJE ĆWICZEŃ Zapraszam Państwa do kilku ćwiczeń ze swoim dzieciaczkiem przygotowujących naszą pociechę do prawidłowej aktywności słuchowej. OTO WYSZCZEGÓLNIONE ĆWICZENIA: •