Udostępnij

Przypomnijmy: siedmiolatek ucieka od świata.

Co robi ośmiolatek ?

Wychodzi światu na spotkanie.

Dla ośmiolatka nie ma rzeczy niemożliwych.

Żadne zadanie nie jest zbyt trudne, żadna odległość zbyt wielka.

Każda nowość lub przeszkoda stanowią wyzwanie, które podejmuje z najwyższą ochotą, często przeceniając swoje możliwości.

Ośmiolatek nie wszystko doprowadza do końca. Zabiera się do każdego działania entuzjastycznie, ale zdarza się, że ponosi porażkę, a gdy się o tym przypomni zniechęca się , a nawet płacze.

To jednak nie powstrzymuje go od następnych przedsięwzięć jutro.

Ośmiolatki często opisuje się jako szybkie i ekspansywne.

Odnosi się wrażenie, że muszą mieć nieustanny kontakt z otoczeniem. Ciągle są więc aktywni i zabiegani, żądni nowych doświadczeń.

Typowy ośmiolatek zajmuje dużo przestrzeni i z charakterystyczną szybkością ją przemierza.

Niestety, niedawno nabył umiejętność samooceny, potrafi dostrzec swoje częste porażki. Pogrąża się wtedy w płaczu, łatwo sam siebie dyskredytuje- ” zawsze zrobię coś nie tak…”.

Przy całym „ zychwalstwie” dziecko w tym wieku jest o wiele bardziej wrażliwe niż sadzimy. Jeśli więc po dobrych początkach przyjdzie gorszy koniec, należy chronić dziecko przed nadmierną krytyką. Skierujcie jego uwagę w stronę przyszłości, kiedy powiedzie mu się lepiej.

Ośmiolatek nieco lepiej spełnia adresowane do niego prośby. Wprawdzie zazwyczaj się ociąga, dyskutuje i wynajduje preteksty, ustępuje.

Siedmiolatek przejmował się wyłącznie sobą i tym jak inni ludzie go traktują. Dzieci ośmioletnie idą dalej. Nie są już zainteresowane po prostu tym, jak ludzie go traktują, lecz tym jak układają się ich stosunki z innymi. Są gotowe- i chętne- do relacji dwukierunkowej. Co więcej, zajmuje je już nie tylko to, co ludzie robią, ale także co myślą.

Mają innym więcej do zaoferowania, ale też więcej od nich oczekują. Szczególnie ze strony mamy ośmiolatek domaga się bliskiej więzi.

Ośmiolatek, przy całe swojej ekspansji, daje nam teraz więcej niż tylko przedsmak tego, jaka będzie osobowością w przyszłości.

Więcej informacji

kids in spiderman and Captain America costumes
Uncategorized

Ćwiczenia języka z wiedzy logopedycznej

Ćwiczenia języka z wiedzy logopedycznej to ważna metoda poprawiania artykulacji i poprawiania mowy u osób z różnymi zaburzeniami mowy. Logopedia to dziedzina nauki, która zajmuje

DLA RODZICA

ROZWÓJ SŁUCHOWY 5-6 LATKA

ROZWÓJ SŁUCHOWY 5-6-7 LAT PROPOZYCJE ĆWICZEŃ Zapraszam Państwa do kilku ćwiczeń ze swoim dzieciaczkiem przygotowujących naszą pociechę do prawidłowej aktywności słuchowej. OTO WYSZCZEGÓLNIONE ĆWICZENIA: •